Uroczyste odsłonięcie ronda Fundacji WOŚP w Tychach z udziałem Jerzego Owsiaka

W środowe popołudnie, dokładnie 3 lipca, o godzinie 13.30, odbędzie się uroczystość odsłonięcia ronda nazwanego imieniem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w mieście Tychy. Wydarzenie to będzie miało wyjątkowego gościa, a mianowicie założyciela i jednocześnie prezesa fundacji WOŚP – Jerzego Owsiaka.

Decyzję o nadaniu rondu nazwy Fundacji WOŚP, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego, Hlonda oraz Bocznej w Tychach, podjęli radni miejskiego samorządu Tychów. Uchwała została uchwalona w grudniu 2023 roku. Ta symboliczna decyzja jest formą podziękowania dla osób związanych z Fundacją za ich nieocenioną pracę i zaangażowanie w działania WOŚP.

Uroczystości będą miały charakter otwarty, co oznacza, że wziąć w nich może udział każdy, kto tylko będzie chciał. Obecni na nich będą przedstawiciele miasta Tychy, czyli prezydent wraz ze swoim zespołem, a także radni miejskiego samorządu z obecnej jak i poprzedniej kadencji. Nie zabraknie również przedstawicieli lokalnego sztabu WOŚP i wolontariuszy.

Pamiętajmy jednak, że z powodu tego wydarzenia, w godzinach od 13.00 do 14.30 zamknięta zostanie dla ruchu ulica Boczna na odcinku od nowo wybudowanego ronda WOŚP do ulicy Bibliotecznej.