Wspólne działanie administracji budynkowej i Straży Miejskiej Tychów ratuje jerzyka w opałach

Ostatnie zdarzenia dowodzą, że rośnie świadomość społeczna dotycząca ochrony zwierząt. Świetnym tego przykładem jest niedawne wydarzenie, kiedy to mieszkaniec budynku oraz pracownicy administracji tegoż budynku, we współpracy z tyską Strażą Miejską, uratowali jerzyka. Ptak ten, nieszczęśliwie uwikłany w wystające elementy dachowe, nie mógł samodzielnie uwolnić się z tej pułapki.

Jedno z osób mieszkających w budynku dostrzegło, że jerzyk jest zaplątany i wiszący na dachu jednego z bloków. Nie był on w stanie samodzielnie wydostać się z tej niefortunnej sytuacji. Zgłoszenie o tym incydencie zostało natychmiast zarejestrowane. Działań podjął się administrator budynku, który zdołał uwolnić jerzyka z niewoli. Następnie strażnicy miejscy przetransportowali małego ptaka do Leśnego Pogotowia, które mieści się w pobliskim Mikołowie – relacjonują członkowie Straży Miejskiej.

– Wierzymy, że jerzyk szybko wróci do pełni zdrowia i ponownie przystąpi do swojej misji – czyli usuwania z naszego otoczenia nadmiaru owadów – dodają strażnicy.