12-letni rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych w okolicach Ronda Paprocańskiego

18 czerwca, w samo południe, doszło do niefortunnego zdarzenia na przejściu dla pieszych zlokalizowanym w pobliżu Ronda Paprocańskiego, gdzie drogi Armii Krajowej i al. Piłsudskiego krzyżują się. Miejscem wypadku było oznakowane przejście dla pieszych, które jednocześnie pełni funkcję ścieżki rowerowej. Wydarzenie to dotyczyło młodego, 12-letniego rowerzysty, który został potrącony przez pojazd marki Fiat Panda.

Po wypadku, na miejsce natychmiast przybyły służby ratownicze, w tym policja oraz pogotowie medyczne. Nastolatek doznał obrażeń kończyny dolnej, co wymagało jego przewiezienia do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki i udzielenia niezbędnej pomocy medycznej.

Według pierwszych ustaleń służb mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia, sprawcą kolizji był kierowca fiata. W wyniku tego incydentu nastąpiły poważne utrudnienia w ruchu drogowym, które trwały około godziny.

Rozpoczęto dalsze postępowanie w tej sprawie, które prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tychach.