Rowerowy rajd nocny w Tychach z okazji Dnia Ojca

Czerwiec to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Ojca, a z tej okazji miasto Tychy organizuje wyjątkowe wydarzenie – nocny rajd rowerowy. W niedzielę 23 czerwca pasjonaci dwóch kółek będą mieli okazję celebrować ten dzień na świeżym powietrzu, jadąc na rowerach przez malownicze tereny miasta. Rajd jest otwarty dla wszystkich – nie tylko mieszkańców Tych, ale także przyjezdnych.

166. edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego rusza o 21:00 z parkingu przy Parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Parku Suble. Zgromadzenie uczestników planowane jest na 20:30. Zachęcamy do udziału przede wszystkim ojców z ich pociechami. Organizatorzy zastrzegają jednak, że dzieci muszą być w stanie samodzielnie pokonać trasę liczącą 15 kilometrów.

Podczas rajdu uczestnicy będą mieli okazję podziwiać urokliwe zakątki nocnego miasta i otaczające je lasy. Organizatorzy przypominają o konieczności posiadania oświetlenia rowerowego oraz sugerują używanie kasku dla bezpieczeństwa. Trasa rajdu obejmować będzie zarówno miejskie ulice, jak i leśne tereny. Zakończenie wydarzenia planowane jest przy Klubie Wilkowyje MCK, z ogniskiem na koniec. Pamiętajmy jednak, że zaopatrzenie w jedzenie i napoje leży w gestii uczestników.

Warto zaznaczyć, że udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny, ale każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne incydenty czy szkody powstałe podczas rajdu. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, a dzieci muszą być pod stałą opieką dorosłych. Biorąc pod uwagę przepisy RODO, każdy kto weźmie udział w rajdzie, automatycznie zgadza się na ewentualne publikacje foto i wideo z wydarzenia, które mogą być później wykorzystane do promocji Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych.

Bez względu na warunki pogodowe, rajd odbędzie się zgodnie z planem. Wszystkich uczestników prosimy o odpowiedni ubiór oraz oświetlenie rowerowe. Do zobaczenia na trasie!