Dramatyczny incydent na ulicy Bieruńskiej: dachowanie samochodu marki Volkswagen Polo

Dzisiejszy ranek, 18 czerwca, na ulicy Bieruńskiej stał się tłem dla groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Dokładnie o 5:40 doszło do dramatycznego dachowania pojazdu osobowego, konkretnie modelu Volkswagen Polo. Na szczęście, pomimo niebezpiecznego charakteru zdarzenia, kierujący samochodem mężczyzna odniósł niewielkie obrażenia. Bezpośrednio po zdarzeniu, pomocną dłoń wyciągnęli mu przechodnie będący świadkami całego zdarzenia.

Kierowca, mimo szoku spowodowanego wypadkiem, był w stanie wezwać niezbędną pomoc drogową. Wstępne ustalenia wskazują, że jednym z czynników mogących przyczynić się do zaistniałej sytuacji była plama oleju na jezdni. Aby zapobiec ewentualnym kolejnym wypadkom oraz poślizgom innych użytkowników drogi, na miejsce został natychmiastowo wezwany zastęp jednostki straży pożarnej.

Strażacy szybko przystąpili do neutralizacji niebezpiecznej substancji ropopochodnej, używając do tego specjalistycznego środka – sintanu. Po zakończeniu czynności ratowniczych, samochód został wydobyty z rowu i odholowany, co wiązało się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Cała akcja, od momentu zgłoszenia do przywrócenia normalnej sytuacji na drodze, trwała około jednej godziny.