Incydent związany z wyciekiem gazu z uszkodzonej instalacji na skrzyżowaniu ulic w Tychach

Dnia 10 czerwca, w poniedziałkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 16, służby ratownicze w Tychach odebrały zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego zdarzenia. Informacja dotyczyła wycieku gazu z uszkodzonej rury, który miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego, Cienistej i Bałuckiego.

Bez zwłoki na miejsce incydentu skierowane zostały odpowiednie służby. Wśród nich znalazły się zastępy strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Tychach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Lędzin. Dodatkowo na miejsce wezwano pogotowie gazowe, które miało za zadanie usunięcie usterki.

Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili prawdziwość zgłoszenia. Wyciek gazu był realnym zagrożeniem, dlatego podjęto decyzję o tymczasowej blokadzie ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. W działaniach brał także udział patrol policji, który dodatkowo został skierowany na miejsce.

Po zabezpieczeniu terenu przez strażaków, pracownicy pogotowia gazowego przystąpili do naprawy uszkodzonej rury. Całość działań trwała niemal cztery godziny. Po zakończeniu prac i usunięciu zagrożenia, ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.