Kolizja dwóch ciągników siodłowych paraliżuje ruch na trasie DK 86

Poranek 10 czerwca nie był łaskawy dla kierowców przejeżdżających trasą DK 86. Dokładnie o godzinie 5:50, na wysokości skrzyżowania z ulicą Boya – Żeleńskiego, na odcinku wiodącym do Pszczyny, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch ciągników siodłowych marki Volvo z przyczepami. Nieszczęśliwie doszło do „złamania” jednego z zestawów, co skutkowało całkowitym zablokowaniem trasy. Wydarzenie to doprowadziło do powstania znacznego korka.

Na miejsce incydentu natychmiast skierowane zostały jednostki straży pożarnej z Tychów oraz patrole policyjne. Zgodnie z pierwszymi ustaleniami funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, przyczyną kolizji było rozkojarzenie jednego z kierowców. Mężczyzna ten uderzył w zestaw omijający na poboczu stojący samochód ciężarowy, który miał uszkodzone koło i wymagał naprawy.

Osoby zaangażowane w incident wezwały na miejsce pomoc drogową, której zadaniem było usunięcie zablokowanych pojazdów i przywrócenie płynności ruchu. Czynności na miejscu wypadku trwały około 4 godziny. Sprawą zajmują się teraz policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy prowadzą dalsze dochodzenie w tej sprawie.