Wypadek samochodowy na trasie S1: Renault dachowało – trzy osoby ranne

W sobotę, 8 czerwca, około godziny 12:00 na odcinku trasy S1 prowadzącej do Tychów doszło do poważnego wypadku drogowego. W jego wyniku, samochód osobowy marki Renault przewrócił się na dach. Przybyli na miejsce świadkowie natychmiast udzielili pomocy poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

W odpowiedzi na zgłoszenie do miejsca zdarzenia zostały skierowane jednostki pogotowia ratunkowego, straż pożarna z JRG Tychy oraz funkcjonariusze policji. Działania tych służb wymagały czasowo wyłączyć z ruchu prawy pas ruchu w kierunku Tychów.

W wyniku tego zdarzenia drogowego ucierpiały trzy osoby – wszystkie były pasażerami nieszczęsnego pojazdu. Zostały one natychmiast przekazane pod opiekę medyczną. Mężczyzna, który był jednym z poszkodowanych, został przetransportowany do szpitala Megrez w Tychach. Tymczasem kobieta wraz z małą dziewczynką trafiły do placówki medycznej w Katowicach-Ligocie. Akcja ratunkowa na miejscu wypadku trwała prawie 3 godziny.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obecnie prowadzą śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności oraz przebiegu tego tragicznego wypadku drogowego.