Drzewa upamiętniające narodziny dzieci sadzą mieszkańcy Tychów w ramach wyjątkowej akcji miejskiej

Mieszkańcy Tychów, którzy stali się rodzicami w 2023 roku, mają możliwość celebrowania tego szczególnego momentu poprzez posadzenie drzewa na jednym z wyznaczonych terenów zielonych w mieście. Tyski Zakład Usług Komunalnych we współpracy z nowo upieczonymi rodzicami rozpoczął już prace nad nasadzeniem roślin. Wydarzenie trwa od 3 do 6 czerwca.

Prezydent Tychów, Maciej Gramatyka, wyraził swoje zadowolenie z zaangażowania mieszkańców w akcję. Listy zgłoszeń zostały zamknięte po zaledwie trzech dniach. Prezydent skierował do uczestników słowa wsparcia i podziękował Agnieszce Lyszczok, dyrektor TZUK oraz całemu zespołowi za realizację tej unikalnej inicjatywy.

Serdecznie gratuluję rodzicom i życzę aby ich drzewa dorastały do dużych rozmiarów, zdrowe tak jak ich dzieci. Zazdroszczę wam tej okazji, ponieważ gdy mój syn przyszedł na świat 18 lat temu, nie mieliśmy jeszcze takiego programu. Chętnie bym posadził drzewo ku jego czci – mówił prezydent Tychów.

Jest to już trzecia edycja rodzinnych nasadzeń drzew, którą rozpoczęto w 2022 roku. Od tamtej pory rodzice nowo narodzonych tyszan posadzili łącznie 190 drzew, wśród których znalazły się dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy. Drzewa te tworzą miejsca o szczególnym znaczeniu emocjonalnym dla rodzin, upamiętniając ten wyjątkowy moment w ich życiu. W tym roku planowane jest posadzenie kolejnych 100 drzew.

Akcja jest całkowicie bezpłatna dla uczestników, a o udziale decydowała kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne narzędzia i wyposażenie do nasadzeń. Specjaliści z Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych są na miejscu, aby służyć pomocą i radą.

Lokalizacje sadzenia to Park Suble, Rodzinny Park bł. Karoliny, Park Górniczy, Park Niedźwiadków oraz Miejski Park Solidarności. Zaplanowano również nasadzenia na skwerze przy ulicy Dębowej.