Sadzenie drzew w hołdzie nowo narodzonym – trzecia edycja ekologicznego wydarzenia w Tychach

Mieszkańcy Tychów, którzy w 2023 roku powitali na świecie swoje pociechy, mają niepowtarzalną okazję uczczenia tego wydarzenia poprzez posadzenie drzewa na wybranych terenach zielonych miasta. Pierwsze dni czerwca (3-6) to planowany termin tegorocznej akcji, a chętne rodziny mogą już teraz zgłaszać swój udział.

Jest to już trzecia odsłona rodzinnej inicjatywy sadzenia drzew, która zainaugurowana została w 2022 roku. Od tego czasu, tyszanie uczcili narodziny swoich maluchów poprzez posadzenie 190 drzew różnych gatunków, takich jak dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole czy lipy. Dzięki temu powstały miejscowe zielone zakątki o wyjątkowo dużym znaczeniu sentymentalnym dla rodzin.

W planach na bieżący rok jest posadzenie kolejnych 100 drzew. Wśród gatunków, które będą ozdabiały miejskie tereny zielone, znajdą się klony pospolite, wiśnie piłkowane 'Shirotae’, wiśnie piłkowane 'Sunset Boulevard’ oraz lipy drobnolistne.

Uczestnictwo w akcji sadzenia drzew jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Kolejność zgłoszeń decyduje o udziale w wydarzeniu. W dniu sadzenia organizatorzy zapewnią niezbędne narzędzia i wyposażenie. Prace będą prowadzone w godzinach popołudniowych (12.00 – 15.00). Na miejscu znajdować się będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy służyć będą fachową pomocą.

Drzewa będą sadzone na terenach wielu miejskich parków, takich jak Park Suble, Rodzinny Park bł. Karoliny, Park Górniczy, Park Niedźwiadków, Miejski Park Solidarności, a także na skwerze przy ulicy Dębowej.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy do końca maja 2024 (do godziny 12.00).