Warsztaty rodzinne na tropie architektonicznego dziedzictwa Tychów

W ramach towarzyszących wystawie „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości” warsztatów, Muzeum Miejskie w Tychach oferuje niecodzienną okazję do zgłębienia tajemnic architektury i historii miasta. Pod tytułem „Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto”, warsztaty te będą miały miejsce w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:30. Aby wziąć udział, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani podróżą w czasie – po kosmicznych ścieżkach architektonicznej historii Tychów. Spotkanie ma na celu odpowiedź na pytanie, dlaczego Tychy zostały stworzone jako miasto-satelita? Uczestnicy będą mogli zapoznać się z krótką historią rozbudowy tyskiego alfabetu oraz zwiedzić wystawę, która prezentuje niezrealizowane wizje osiedla-eksperymentu. Poza tym, podczas warsztatów, uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jakie potrzeby mieszkańców powinni mieć na uwadze architekci i urbaniści przy projektowaniu zespołów mieszkaniowych, tak aby życie tam było komfortowe i szczęśliwe. W ramach warsztatów, wspólnie stworzymy także wizję idealnego osiedla – „gwiazdy Tychów”.

Warsztaty są adresowane do szerokiego grona odbiorców – nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie są serdecznie zaproszeni. Podkreślmy, jak istotne są relacje rodzinne i międzypokoleniowe. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych warsztatów dla grup zorganizowanych, w innym terminie ustalonym wcześniej, aż do 31 sierpnia 2024 roku. Koszt udziału to 150 zł od grupy, przy czym maksymalna liczba uczestników to 30 osób.

Warsztaty odbędą się 23 maja 2024 (czwartek) w godzinach 17:30-19:15. Miejsce spotkania to Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1. Warsztaty poprowadzi Natalia Sitko.