Ekscytujące wydarzenie kulinarno-edukacyjne: Tydzień Wege w Andromedzie na Placu Baczyńskiego

Zaplanowane na 20 maja, w poniedziałek, specjalne wydarzenie kulinarno-edukacyjne ma miejsce w Andromedzie zlokalizowanej na Placu Baczyńskiego. To wszystko w ramach obchodów Tygodnia Wege, najważniejszej i najstarszej imprezy w Polsce, mającej na celu promowanie weganizmu i kuchni roślinnej. W tym roku, od 20 do 26 maja, festiwal po raz pierwszy odwiedzi Tychy, pod patronatem Prezydenta Miasta Macieja Gramatyki.

Tygodniowe święto Wege, które od 18 lat gromadzi sympatyków zdrowego stylu życia z całej Polski, to przede wszystkim promocja szlachetnych postaw społecznych. Podczas tego wydarzenia propaguje się empatię, szacunek dla zwierząt, troskę o Ziemię, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym i zdrowe nawyki żywieniowe. Program jest skierowany zarówno do tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, jak i do tych, których los zwierząt i stan środowiska naturalnego nie pozostaje obojętny.

Jak wyjaśnia Magdalena Góra, koordynator ogólnopolskich obchodów, uczestnictwo w Tygodniu Wege to nie tylko okazja do poszerzenia swojej wiedzy o kuchni roślinnej, ale również możliwość spróbowania wyśmienitych potraw. To także szansa na wysłuchanie ekspertów i spotkanie osób, które podzielają podobne wartości, pragnąc budować lepszy świat. Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie!

Pierwszego dnia festiwalu, 20 maja 2024 roku, w Kinie Andromeda będą miały miejsce interaktywne prelekcje prowadzone przez prof. Piotra Skubałę. O godzinie 18:00 omówi on temat umiaru jako ratunku dla naszej planety, a o godzinie 19:00 skupi się na diecie roślinnej jako ratunku dla Ziemi. Atrakcją będzie możliwość odwiedzenia wystawy „Wege dla klimatu”, indywidualnych rozmów na temat zmiany diety czy poznania działań Fundacji Viva. W Tychach właśnie powstaje lokalna grupa wolontariuszy – będzie można do niej dołączyć.

Degustacja bezpłatnych potraw wegańskich z food trucka na Placu Baczyńskiego to kolejny punkt programu. Ponadto sieć sklepów Biedronka, główny partner wydarzenia, przygotuje specjalną promocję na produkty wegańskie marki Go Vege. Dzięki wsparciu różnych firm, oferujących wegańskie alternatywy dla mięsa i nabiału, nie zabraknie okazji do spróbowania roślinnych przysmaków.