Kolizja drogowa na skrzyżowaniu Asnyka i Damrota z udziałem trzech samochodów

W środowe popołudnie, 15 maja, na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Damrota doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W kolizji uczestniczyły trzy samochody: kia, ford oraz mercedes. Ofiarą zdarzenia była kobieta w ciąży, która doznała obrażeń.

Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratunkowe – karetka pogotowia, straż pożarna z Tychów i policja. Zablokowano ruch na drodze przez czas działań służb ratunkowych.

Jedną osobę – kobietę w zaawansowanej ciąży – raniono w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku. Po otrzymaniu pierwszej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, kobieta została przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań.

W samochodach podróżowały również dzieci, które na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń w wyniku kolizji. Według początkowych ustaleń służb interweniujących na miejscu oraz relacji uczestników zdarzenia, przyczyną kolizji była nieostrożność kierującej kią, która jadąc ulicą Damrota (w kierunku ulicy Dworcowej), wjechała bezpośrednio pod nadjeżdżającego forda. Na skutek tego zdarzenia, ford uderzył jeszcze w mercedesa.

Po przeprowadzeniu wstępnych działań na miejscu kolizji, wprowadzono ruch wahadłowy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie dotyczące tego zdarzenia.