Przedszkolaki z Tychów zademonstrowały swoje talenty w Mediatece podczas specjalnych pokazów

Mediateka w Tychach stała się miejscem pełnym młodego talentu i energii, kiedy to 500 przedszkolaków z miasta uczestniczyło w XXIX edycji Prezentacji Artystycznych Przedszkolaków. Ta artystyczna manifestacja odbyła się 13 i 14 maja, podczas której dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie poprzez teatrzyki, występy wokalne, taneczne i ruchowe.

„To była dla nich intensywna chwila, ponieważ nigdy przedtem nie mieli okazji występować przed tak liczną publicznością”, mówi Marta Cieślak, dyrektor Przedszkola nr 19 w Tychach.

W sumie na przeglądzie zaprezentowało się 501 dzieci z 23 przedszkoli. Wśród nich były zarówno placówki publiczne – 19 przedszkoli, jak i niepubliczne – 4 przedszkola. Aż 57 nauczycieli przygotowywało dzieci do tych występów. Co ciekawe, prezentacje nie miały formy konkursu. Głównym celem była nie rywalizacja, ale możliwość pokazania swojego talentu i zdobycia doświadczenia na scenie.

Sponsoring imprezy pozwolił na uhonorowanie każdego przedszkola, które wzięło udział w prezentacjach. Każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom i statuetkę, a także zabawki dla dzieci. Nauczyciele zostali nagrodzeni dyplomami z podziękowaniami, natomiast dzieci otrzymały kolorowe balony, które dodatkowo umiliły te dni.

Pierwsze Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków zostały zapoczątkowane w 1993 roku dzięki staraniom Krystyny Linkiewicz. Początkowo odbywały się one w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Tychach, ale od 1994 roku miejsce ich organizacji przeniesiono do Teatru Małego lub – jak to miało miejsce w tym roku – do Sali Koncertowej AUKSO w Mediatece.

Organizatorami tegorocznej edycji były Danuta Waszak, dyrektor Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Beata Czerwińska, dyrektor Przedszkola nr 5. Wesprzeć je postanowiło wielu innych dyrektorów przedszkoli z Tychów.