Staruszka odkryta martwa w swoim mieszkaniu pomimo interwencji służb ratunkowych

Policja i straż pożarna z Tychów otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące osoby starszej wymagającej pomocy w sobotnie przedpołudnie, 11 maja. Około godziny 10:30 operator dyżurujący w jednostce straży pożarnej wpisał do systemu meldunek, zgodnie z którym starsza kobieta w jednym z apartamentów wielorodzinnej kamienicy przy ulicy Andersa 20a była w potrzebie. Niestety, kiedy służby ratownicze dotarły na miejsce, znalazły tam jedynie ciało zmarłej.

Pomimo trudności związanych z niedostępnością budynku ze względu na remont drogi wewnątrz osiedla, strażacy z JRG Tychy i OSP Czarnuchowice (zapewniający pokrycie operacyjne dla KM PSP Tychy) wezwani na miejsce starali się dostać do mieszkania za pomocą sprzętu podręcznego. Używając łomu oraz narzędzia ratowniczego znanego jako „hooligan”, udało im się zapewnić dostęp do lokalu.

Niestety, pomimo ich wysiłków, w mieszkaniu znaleźli jedynie zwłoki staruszki, która miała około 84 lat. W tym przypadku, mimo iż reakcja była szybka, pomoc okazała się niewystarczająca. Po około czterdziestu minutach nieudanej próby ratowania życia kobiety, operacja została zakończona.