Niezwykła pościgowa jazda mężczyzny, kończąca się uderzeniem w drzewo

Incydent drogowy miał miejsce w środę 8 maja, około godziny piątej po południu na ulicy Myśliwskiej w pobliżu ogródków działkowych. Kierowca Toyoty, z nieznanych powodów, nagle stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na zaparkowane samochody. Po zdarzeniu usiłował opuścić miejsce kolizji.

Podczas chaotycznego odjazdu, kierowca o mały włos nie zahaczył o pieszych stojących przed pojazdem. Ostatecznie, swoją niebezpieczną jazdę zakończył uderzeniem w drzewo. Później stało się jasne, że całe zdarzenie miało miejsce pod wpływem alkoholu.

Po tym jak samochód zatrzymał się na drzewie, mężczyzna opuścił pojazd i próbował uciec pieszo. Na szczęście, szybka reakcja policji pozwoliła na zatrzymanie sprawcy. Kilka minut później udało się go namierzyć i aresztować dzięki zeznaniom świadków.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co przelicza się na 1,4 promila. Po zatrzymaniu, samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Policji w Tychach.