Gwałtowna kolizja na skrzyżowaniu ulic Jaśkowickiej i ks. Świerzego

W dniu 9 maja, tuż po godzinie 16:00, na ulicy Jaśkowickiej, w pobliżu miejsca, gdzie krzyżuje się z ulicą ks. Świerzego, doszło do zdarzenia drogowego o dużej sile rażenia. W kolizji uczestniczyły dwa samochody: bmw i fiat panda. W rezultacie masywnego uderzenia, samochód marki fiat znalazł się na boku. Bezpośrednio po zdarzeniu, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, w tym jednostki policji, zespół medyczny oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Akcja ratunkowa wymagała wprowadzenia ruchu wahadłowego na terenie wypadku. Kierujący fiatem został natychmiast poddany opiece medycznej na miejscu, a następnie przekazany pod opiekę personelu szpitalnego, gdzie został przewieziony w celu dalszego leczenia.

Według informacji zebranych przez funkcjonariuszy policji pracujących na miejscu zdarzenia, a także świadectw osób, które były świadkami całego incydentu, winny jest kierowca fiata. Jak się okazało, próbował on wykonać manewr zawracania z niewłaściwą ostrożnością i w rezultacie uderzył bezpośrednio w nadjeżdżające bmw.

Zakłócenia w ruchu drogowym na miejscu zdarzenia utrzymywały się przez około dwie godziny. Trwające śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.