Złodziej alkoholu udaremniony przez patrolującego dzielnicowego

2 maja, w czwartkowe popołudnie około 16:30, dzielnicowy z osiedla C podczas wykonywania obowiązków patrolowych dostrzegł niecodzienną sytuację. Młody mężczyzna, na oczach patrzących, ukradł karton pełen butelek wódki (15 sztuk po 0,7l) ze sklepu Żabka, usytuowanego przy alei Niepodległości 36.

Aktywnie reagując na zaistniałą sytuację, dzielnicowy natychmiastowo rozpoczął pieszy pościg za złodziejem, jednocześnie alarmując o zdarzeniu swoich kolegów i prosząc o wsparcie. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, dzielnicowy szczęśliwie zatrzymał mężczyznę, obezwładniając go i odzyskując skradziony towar.

Po kilkunastu minutach, policjanci którzy przyszli na wezwanie wrócili do swoich obowiązków, a sprawca kradzieży został przekazany do dalszych procedur. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że chciał sprzedać ukradziony alkohol, aby zdobyć środki na jedzenie. Jednak opowieść ta nie przekonała funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo, jakim jest kradzież oraz ucieczka, mężczyzna został poinformowany, że sprawa trafi do sądu.