Mieszkańcy gmin Wyry i Kobiór sprzeciwiają się zamknięciu odcinka drogi DW 928. Złożyli petycję

W wyniku decyzji o całkowitym zamknięciu remontowanego odcinka DW 928 od Gostyni do Kobióra, mieszkańcy gmin Wyry i Kobiór znaleźli się w trudnej sytuacji. Oburzeni tą decyzją, zdecydowali sformułować swój protest w formie petycji.

Tym samym, mieszkańcy gmin Wyry i Kobiór, będący bezpośrednimi ofiarami zamknięcia odcinka DW928, wyrazili swój stanowczy sprzeciw. Zamknięcie tego fragmentu drogi dotknęło osoby korzystające z niej na co dzień do dojazdu do pracy, szkoły czy przedszkola. Konsekwencje takiej decyzji wyrażają się nie tylko w dodatkowych kosztach rzędu setek złotych tygodniowo, ale również w straconych godzinach spędzonych w korkach czy na objazdach.

Wykonawca remontowanej drogi, firma Budimex, uzyskała zgodę na całkowite zamknięcie odcinka drogi przechodzącej przez las od Gostyni do Kobióra. Dla miejscowych mieszkańców i przedsiębiorców ta decyzja jest najbardziej niekorzystna z możliwych.

Mieszkańcy gmin Wyry i Kobiór zastanawiają się, czy konieczne było ustąpienie firmie remontującej drogę, pomimo skomplikowanej sytuacji w terenie. Zastanawiają się także, czy to oni jako użytkownicy drogi muszą ponosić dodatkowe koszty związane z jej remontem, takie jak dodatkowe kilometry do przejechania każdego dnia i dodatkowe godziny spędzone na dojeździe.

Zwracają uwagę na fakt, że łatwiej jest pracować wykonawcom na zamkniętym odcinku, ale pytają, czy koszty społeczne nie powinny być brane pod uwagę? Dla nich są one najważniejsze.

Przypominają urzędnikom, że to oni mieszkają, pracują, uczą się i prowadzą firmy w tym miejscu. Twierdzą, że działania urzędu nie mogą szkodzić mieszkańcom.

Złożenie petycji to wyraz ogromnego niezadowolenia mieszkańców z decyzji urzędu, który wydał zgodę na zamknięcie drogi. Mieszkańcy domagają się anulowania decyzji o zamknięciu odcinka drogi od Gostyni do Kobióra.