Senioriada – festiwal dla seniorów w Tychach już 18 maja! Zabawa gwarantowana!

Impreza Senioriada, skierowana głównie do seniorów, mieszkańców naszego miasta, odbędzie się już 18 maja. Organizatorzy starali się, aby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie w bogatym programie wydarzenia. Uczestnicy będą mieli okazję potańczyć, wziąć udział w warsztatach tanecznych, podziwiać pokazy artystyczne oraz wysłuchać ulubionej muzyki. Maciej Gramatyka, Prezydent Miasta Tychy, wraz z Miejskim Centrum Kultury w Tychach i Tyską Radą Seniorów serdecznie zapraszają wszystkich seniorów do wspólnego świętowania.

Program Senioriady będzie naprawdę bogaty. Już o godzinie 15:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, po którym nastąpi suita tańców śląskich i polonez zaprezentowany przez Zespół Ludowy TĘCZA z Spółdzielczego Domu Kultury TĘCZA z TSM Oskard. Potem na scenie pojawi się taneczny aerobik. Później Silesian Line Dance zaprezentuje pokaz tańca liniowego oraz poprowadzi warsztaty tego tańca (część 1). Wystąpi również Zespół Live Music z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach z programem wokalno-instrumentalnym.

Kolejną atrakcją będą pokazy tańca. Janina i Marian Rosiek ze Spółdzielczego Domu Kultury TĘCZA z TSM Oskard zaprezentują swoje umiejętności taneczne, a do tego dołączy występ wokalny Aleksandry Hofman. Potem na scenę wejdzie Formacja Taneczna Lejdis z Klubu Seniora PLATYNA, prowadzonego przez Fundację Internationaler Bund Polska, działający przy Spółdzielczym Domu Kultury TĘCZA z TSM Oskard. Na koniec dnia odbędzie się zabawa taneczna z DJ Robertem Lubowieckim.

Organizatorami wydarzenia są: Tychy Dobre Miejsce, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Tyska Rada Seniorów. Współorganizatorami są: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach, Fundacja Internationaler Bund Polska, Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard. Partnerem imprezy jest Szpital Megrez. Festiwal odbędzie się w Ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach przy ul. Bohaterów Warszawy 26. Start imprezy o godzinie 15:00. Wstęp wolny!