Sytuacja kryzysowa na ulicy Sikorskiego: samochód osobowy uderza w motocyklistę

Na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i Dmowskiego, 30 kwietnia, tuż po godzinie 18, miało miejsce poważne zdarzenie, które doprowadziło do hospitalizacji motocyklisty. Służby ratunkowe, w tym straż pożarna, pogotowie oraz policja, szybko zjawiły się na miejscu wypadku. Jednakże, przez pewien czas jedna z dróg prowadząca do alei Bielskiej była całkowicie zablokowana.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami służb porządkowych działających na miejscu zdarzenia, przyczyną wypadku był nieostrożny manewr kierowcy forda. W momencie wykonywania zawracania na ulicy Sikorskiego, niespodziewanie wtargnął na drogę motocyklisty jadącego w stronę alei Bielskiej. Mimo desperackiej próby uniknięcia kolizji poprzez „położenie” motocyklu na bok, motocyklista nie zdołał uniknąć kontaktu z samochodem.

Pomimo natychmiastowej reakcji służb medycznych, które przejęły opiekę nad poszkodowanym motocyklistą, musiał on zostać przetransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki. Z uwagi na powagę sytuacji, ekipa techników kryminalistycznych została wezwana na miejsce wypadku.

Strażacy na miejscu zdarzenia podjęli niezbędne działania mające na celu zabezpieczenie terenu wypadku. Te obejmowały odłączenie akumulatorów w pojazdach uczestniczących w zdarzeniu oraz neutralizację plam płynów eksploatacyjnych.