Zaproszenie na naukową przygodę: kolejna odsłona Laboratorium Pana Korka w Klubie Urbanowice MCK

Organizatorzy z Klubu Urbanowice MCK w Tychach gorąco zapraszają na kolejną edycję popularnych zajęć naukowych pod nazwą Laboratorium Pana Korka. Następne spotkanie odbędzie się już w najbliższą środę, 8 maja, i jak zawsze będzie podzielone na dwie tury zgodnie z wiekiem uczestników. Pierwsza grupa, skierowana do dzieci w wieku od 7 do 8 lat, rozpocznie swoją przygodę o godzinie 17:00. Druga grupa, przeznaczona dla starszych uczestników w wieku od 9 do 14 lat, rozpocznie swoje eksperymenty o godzinie 18:30. Wszystko to odbędzie się w siedzibie klubu. Wejście jest bezpłatne, ale wymagane są wcześniejsze zapisy.

Tym razem małe głowy pełne ciekawości będą miały okazję bawić się w naukowców pod okiem ekspertów z Laboratorium Pana Korka, badając różnorodne próbki wody. Wykorzystując różnego rodzaju narzędzia i reaktywne chemikalia, młodzi badacze będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o podstawowych właściwościach chemicznych i fizycznych wody.

Jako że w każdym laboratorium potrzebne są prawdziwe próbki do badań, organizatorzy proszą uczestników o przyniesienie ze sobą co najmniej pół litra wody. Może to być woda z domowego stawu, z kałuży znajdującej się przed blokiem mieszkalnym, z pobliskiego jeziora lub zebranej podczas wiosennej wyprawy do lasu.