Pijany kierowca zatrzymany dzięki spostrzegawczemu świadkowi – interwencja policji w Tychach

W niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie około 20:00 dyżurny komendy miejskiej policji w Tychach otrzymał niepokojące zgłoszenie. Informacja przekazana przez świadka dotyczyła pojazdu marki Fiat Panda, który poruszał się ulicą Targielą w sposób wzbudzający podejrzenia. Na podstawie obserwacji, świadek sugerował, że kierujący pojazdem mógł być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który po krótkim poszukiwaniu zauważył opisany wcześniej pojazd. Fiat Panda był zaparkowany przy jednym z domów znajdujących się w pobliżu. Policjanci przystąpili do sprawdzenia stanu trzeźwości osoby znajdującej się wewnątrz samochodu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało alarmujące wyniki – 0,82 mg/l, co przelicza się na 1,7 promila alkoholu we krwi.

Zatrzymany za kierownicą mężczyzna został natychmiast odwieziony do izby wytrzeźwień. Po doprowadzeniu do trzeźwości, planowane są z nim dalsze czynności policyjne. Policjanci zabezpieczyli również pojazd, który został odholowany i przeniesiony na parking strzeżony przez policję.