Wizytacja ministra Sławomira Nitrasa w Tychach: Możliwe dofinansowanie infrastruktury sportowej

Minister Sławomir Nitras, podczas swojej wizyty w Tychach 16 kwietnia, złożył deklarację o możliwości dofinansowania pewnych projektów miejskich przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wśród projektów, które mogą skorzystać z takiego wsparcia, znajdują się oświetlenie stadionu lekkoatletycznego, konstrukcja nowych szatni oraz zadaszenie trybun.

Działania te mają na celu poprawę infrastruktury sportowej miasta. Podczas oficjalnej wizyty, minister Nitras zwiedził kilka kluczowych obiektów sportowych. Odwiedził stadion miejski, Tyską Galerię Sportu oraz stadion lekkoatletyczny, gdzie miał okazję zobaczyć z bliska potrzeby infrastrukturalne.

Podczas pobytu w Tychach minister Nitras spotkał się również z ważnymi osobistościami lokalnego środowiska lekkoatletycznego, w tym z Lucyną Langer-Kałek. Jest ona płotkarką zasłużoną na arenie międzynarodowej – brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich i mistrzynią Europy.

Deklaracja wsparcia ze strony ministra była gorąco przyjęta przez lokalne władze. Maciej Gramatyka, pełniący obowiązki prezydenta Tychów, podziękował Nitrasowi za zadeklarowane wsparcie i zaprosił na kolejną wizytę, podkreślając, że miasto ma wiele do pokazania.