Program STOP SMOG ogłasza dodatkowy nabór wniosków na realizację działań niskoemisyjnych

Z dniem 2 kwietnia został uruchomiony dodatkowy nabór do programu STOP SMOG, którego głównym celem jest ograniczanie emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz zwiększanie efektywności energetycznej budynków. Program skupia się na wsparciu najmniej zamożnych gospodarstw domowych mieszczących się w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, w tym również tych komunalnych, poprzez realizację różnych przedsięwzięć o charakterze niskoemisyjnym.

Dodatkowy proces rekrutacji ma na celu przyciągnąć 7 nowych wniosków o dofinansowanie w ramach programu STOP SMOG. Proces ten będzie prowadzony począwszy od 2 kwietnia 2024 r., aż do momentu wykorzystania funduszy przeznaczonych na realizację projektów niskoemisyjnych, lecz nie dłużej niż do końca kwietnia 2025 roku.

Program umożliwia realizację szeregu działań, takich jak: wymiana lub likwidacja starych, nieefektywnych pieców i kotłów na bardziej ekologiczne modele; izolacja termiczna ścian, stropów, podłóg na gruncie, stropodachów, dachów; eliminacja mostków cieplnych; wymiana zewnętrznych okien i drzwi; podłączenia do ciepła systemowego lub gazu; instalacje OZE, czyli np. pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne; modernizacja systemu wentylacji oraz naprawy kominów.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej miejskiego programu STOP SMOG.