Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone w Tyskich Szkole Podstawowej nr 37

Dzień wcześniej, w Szkole Podstawowej numer 37 w Tychach miało miejsce wydarzenie mające na celu propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Były to eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na tę okazję zgromadziło się dwanaście drużyn reprezentujących różne placówki oświatowe z Tychów. Konkurencje przygotowane dla uczestników były oceniane przez składy sędziowskie.

Ten coroczny Turniej Bezpieczeństwa ma za zadanie nie tylko promować bezpieczne zachowanie na drogach, ale również popularyzować wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, które sprawdzały zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. Na początek uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ich wiedzę, a potem przeszli do części praktycznej, odbywającej się w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Weryfikowane były także ich zdolności na wymagającym torze przeszkód.

Za bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej i policji. Wśród obecnych byli m.in. mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego w Tychach oraz policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który jako uczeń szkoły podstawowej był kilkukrotnym laureatem tego turnieju. Sędziowie oceniali umiejętność jazdy na rowerze oraz znajomość przepisów ruchu drogowego.

W jednej z konkurencji uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Musieli oni odpowiedzieć na różne sytuacje przedstawione w przygotowanych scenkach. Uczestnicy udowodnili, że są gotowi podejmować decyzje mające na celu ocalenie czyjegoś życia. Młodzież poradziła sobie znakomicie, nie tylko wykazując biegłość w jeździe na rowerze, ale również popisując się dogłębną znajomością przepisów ruchu drogowego.

%Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwycięzcom życzymy sukcesów na kolejnych etapach Turnieju Bezpieczeństwa!