Wiosenna Spartakiada Tyskich Seniorów 2024: sport, radość i integracja starszego pokolenia w Tychach

16 kwietnia było wyjątkowym dniem dla tyskich seniorów. To właśnie tego dnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany odbyło się sportowe święto pod nazwą Wiosenna Spartakiada Tyskich Seniorów 2024. Wydarzenie zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy zgromadziło wiele osób w wieku senioralnym, które miały okazję spróbować swoich sił w różnorodnych dyscyplinach sportowych takich jak nordic walking, pchnięcie kulą czy rzut do kosza.

Na miejscu pojawili się nie tylko seniorzy z Tychów, ale także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród obecnych gości znaleźli się również Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta miasta, oraz Barbara Konieczna, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

Oficjalne podsumowanie Spartakiady oraz ceremonia wręczenia nagród planowane jest na 18 maja. Uroczystość odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury podczas SENIORIADY 2024.

Za organizację Wiosennej Spartakiady Tyskich Seniorów odpowiadały takie instytucje jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tyska Rada Seniorów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wydarzenie współtworzyły również: Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Tychy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta Tychy „Inicjatywa Tyska”, Dzienny Dom Pomocy Społecznej „WRZOS”, Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach, Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy i Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra.