Trzy samochody zderzyły się na drodze DK 86 w Czułowie – badane są przyczyny

Tego dnia, 11 kwietnia, nieco po godzinie 14, na drodze DK 86 w pobliżu Czułowa miał miejsce kolizja drogowa. Trzech kierowców, każdy prowadząc inny model samochodu: bmw, opel i audi, było zaangażowanych w ten nieszczęśliwy incydent. Zdarzenie miało miejsce na pasie prowadzącym w kierunku Katowic. Wszyscy służby ratownicze – policja, karetka pogotowia oraz jednostka strażacka JRG z Tychów – zostały wezwane na miejsce wypadku.

W wyniku tego niefortunnego zdarzenia kobieta kierująca bmw doznała obrażeń. Została natychmiast poddana opiece medycznej przez przybyłe służby ratunkowe. Na podstawie początkowych ustaleń funkcjonariuszy policji wydaje się, że kierowca bmw, z powodów, które na tę chwilę pozostają niejasne, nie utrzymała odpowiedniego dystansu i najechała na tył opla jadącego przed nią. Ten z kolei uderzył w audi, które również brało udział w kolizji.

Po incydencie ruch na trasie został całkowicie zatrzymany, aby umożliwić przeprowadzenie działań ratunkowych i wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Wszystkie pojazdy zmierzające w kierunku Katowic zostały skierowane na objazd trasą S1 i ulicą Katowicką. Wszystkie działania na miejscu kolizji trwały prawie trzy godziny. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach nadal prowadzą dochodzenie w tej sprawie.