Ciężki wypadek rowerzysty na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Bielskiej

Wypadku na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego z al. Bielską w Tychach doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy marki Kia. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w piątek, 12 kwietnia, krótko przed godziną 13. Osoba kierująca samochodem nie zastosowała się do oznakowanej ścieżki dla rowerów znajdującej się przy pasach dla pieszych, co doprowadziło do nieszczęśliwego zdarzenia.

Po potrąceniu rowerzysty, natychmiast wezwano służby ratownicze, które szybko przybyły na miejsce – zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Do czasu ich przyjazdu, pomocą poszkodowanemu rowerzyście służyli naoczni świadkowie tego tragicznego wydarzenia.

Mężczyzna, który został potrącony, odniósł obrażenia ciała i został przejęty pod opiekę medyczną przez profesjonalny personel ratownictwa medycznego. Następnie został on przewieziony do szpitala w celu dokładnej diagnostyki i leczenia.

Wstępne ustalenia stróżów prawa pracujących na miejscu zdarzenia wskazują, że kierująca samochodem Kia nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z al. Bielskiej w ul. Sikorskiego. W wyniku tego niebezpiecznego manewru doszło do zderzenia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą dalsze czynności procesowe w tej sprawie.