Szpital Megrez w Tychach reaktywuje dział neurologii i sub-dział udarowy po kryzysie kadrowym

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez, położony w Tychach, z ogromną ulgą donosi o wznowieniu funkcjonowania swojego Oddziału Neurologicznego wraz z Pododdziałem Udarowym. Ta część szpitala była zamknięta przez kilka miesięcy z powodu problemów kadrowych, a teraz jest gotowa do ponownego przyjmowania pacjentów na swoje oddziały.

Możliwość reaktywacji tej kluczowej części placówki jest wynikiem skutecznej współpracy z Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach oraz intensywnych działań podjętych na różnych płaszczyznach, aby pokonać przeciwności związane z brakiem odpowiedniego personelu medycznego. Pierwsza fala pacjentów będzie mogła skorzystać z usług Oddziału Neurologicznego w Megrez już 6 maja 2024 roku.

Planowane jest przeprowadzenie konferencji prasowej na temat tego cieszącego wiele osób wydarzenia. Odbędzie się ona w piątek, 12 kwietnia. Podczas spotkania dla mediów odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Szpitalem Megrez a Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.