Poszukiwany przez policję oszust wyłudził 25 tysięcy złotych podając się za lekarza

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tychach rozpoczęli dochodzenie w sprawie oszustwa dotyczącego niekorzystnego dysponowania mieniem, co zaowocowało wyłudzeniem kwoty 25 tysięcy złotych. W ramach przeprowadzanych czynności, śledczy zdołali zdobyć fotografie, które mogą pomóc w identyfikacji osoby potencjalnie powiązanej z tym incydentem. Wszyscy, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego, są zdecydowanie zachęcani do natychmiastowego skontaktowania się z lokalnymi służbami ścigania.

Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przy Komendzie Miejskiej Policji w Tychach aktualnie prowadzi sprawę dotyczącą oszustwa, które miało miejsce 6 marca 2024 roku. Nieznany sprawca podczas telefonicznej rozmowy udawał lekarza i wyłudził od ofiary kwotę 25 tysięcy złotych, twierdząc, że pieniądze te są potrzebne na zakup niezbędnych zastrzyków, które ratują życie syna i synowej pokrzywdzonego.

Ze zgodą prokuratury, policja w Tychach udostępnia zdjęcie mężczyzny, który może być powiązany z tym zdarzeniem. Mężczyzna ma około 30-35 lat, jest szczupły, posiada jasne włosy i był ubrany w ciemną kurtkę, jasne spodnie oraz niebieskie buty sportowe.

Każda osoba, która posiada jakiekolwiek informacje dotyczące tego incydentu lub rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia, jest proszona o szybki kontakt z policją. Można to zrobić odwiedzając Komendę Miejską Policji w Tychach przy alei Bielskiej 46, dzwoniąc pod numer telefonu 47 85 512 00 lub 47 85 512 30, lub w przypadku nagłej potrzeby – korzystając z numeru alarmowego 112.