Zapłon samochodu marki Mercedes na ulicy Grota-Roweckiego

W południe 8 kwietnia, dokładnie o 14:30, operator alarmowy straży pożarnej w Tychach odebrał powiadomienie o wybuchu ognia w samochodzie osobowym typu Mercedes. Miejsce zdarzenia to ulica Grota – Roweckiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Na zgłoszenie natychmiast odpowiedział zespół strażaków JRG Tychy, a wsparcie udzielili także policjanci.

Podczas prowadzonych działań, kierowanie ruchem w miejscu incydentu przejęli funkcjonariusze służb mundurowych. Zanim strażacy dotarli na miejsce pożaru, kierowca spalonego pojazdu wraz z obserwatorami próbowali stłumić płomienie za pomocą dostępnych gaśnic samochodowych. Wszystkie te starania okazały się niestety nieskuteczne. Strażacy zaopatrzeni w specjalistyczne urządzenia do ochrony dróg oddechowych użyli strumienia wody i następnie piany gaśniczej do ugaszenia palącego się Mercedes’a.

Kilka minut później, pożar został ostatecznie ugaszony. Pogorzelisko, które pozostało po samochodzie, zostało zabrane przez wezwaną na miejsce usługę pomocy drogowej.