Samoobsługowe stacje naprawy rowerów w szybkim tempie zasiedlają miasto

Planowane jest zakończenie instalacji 23 stacji samoobsługowych do naprawy rowerów do końca dnia 6 kwietnia. Będzie to jednak tylko początek, ponieważ przewidziano budowę dodatkowej stacji w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego w bieżącym roku.

Stacje te, po okresie zimowym, przeszły gruntowne prace renowacyjne. Zostały dokładnie oczyszczone, często ozdobione nowymi naklejkami oraz zaopatrzone w potrzebne narzędzia. W poprzednim roku, trzy nowe punkty samoobsługowej naprawy rowerów zadebiutowały na mapie miasta. Zostały one umiejscowione w Wilkowyjach, przy Skwerze „Wilczy Kąt”, przy ul. Burschego, nieopodal budowanej ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, oraz na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Katowickiej. Ze względu na realizację projektu budżetu obywatelskiego, planuje się rozbudowę sieci stacji o kolejną, 24. stację.

W bieżącym roku stacje zostaną także zamontowane w wielu innych lokalizacjach. Są to m.in. ulica Piłsudkiego, przy skrzyżowaniu z ul. Jordana, dwie stacje na Paprocanach, ulica Edukacji, Katowicka, Sikorskiego, w okolicach Parku Wodnego, a także przy Dworcu PKP i Lodowisku. Dodatkowo zamontowane zostaną dwie stacje przy ul. Stoczniowców oraz na osiedlu K, przy Alei Bielskiej, ulicy Niepodległości 45, Jaśkowickiej, Jedności, na osiedlu „Ogrodnik” przy ul. Cielmickiej, Orzeszkowej oraz na ulicy Niepodległości (Tęcza). Stację planuje się też przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości/Bielska i Kochanowskiego/Barona. Wreszcie, kolejny punkt naprawy rowerów pojawi się na ulicy Hlonda w rejonie ciągu pieszo-rowerowego.