Reaktywacja tężni solankowej w Rodzinnym Parku bł. Karoliny po zimowym okresie przerwy

Dnia 28 marca, po miesiącach zimowego uśpienia, nastąpiło ponowne uruchomienie tężni solankowej znajdującej się w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. Mieszkańcy Tyszan już od dziś mogą cieszyć się leczniczymi korzyściami, które niesie ze sobą kontakt z solanką pochodzącą z Uzdrowiska Ustroń.

Solanka termalna jest wydobywana od przeszło trzech dekad z odwiertu o nazwie „Ustroń”. Odwiert ten pozwala na dostęp do głęboko ulokowanych pod ziemią złóż wód leczniczych, które charakteryzują się obecnością jodu, bromu oraz chloru. Ten naturalny surowiec zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości właśnie tej unikalnej kombinacji składników. Potwierdzenie korzyści zdrowotnych płynących z kontaktu z solanką zostało wystawione przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH. Wdychanie mikrocząstek solanki ma kluczowe znaczenie dla procesu leczenia różnorakich dolegliwości i schorzeń dróg oddechowych.

Poczynając od nadchodzącego tygodnia, nastąpi proces stopniowego uruchamiania miejskich fontann, które stanowią dodatkową atrakcję dla odwiedzających park.