Odświeżenie popularnej trasy śląsk-zakopane przez Koleje Śląskie w długie weekendy

Katowickie Koleje Śląskie postanowiły zrewitalizować popularną linię kolejową do Zakopanego, odpowiednio na długie weekendy majowe i czerwcowe. Decyzja została podjęta na podstawie opinii pasażerów, którzy wyrażali chęć powrotu pociągu Sprinter Ornak na tę trasę.

Sprinter Ornak będzie dostępny dla podróżnych podczas nadchodzących długich weekendów, a mianowicie od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg planuje opuścić stację w Katowicach o 6:14 rano, aby dotrzeć do celu podróży o godzinie 10:22. Na trasę powrotną z Zakopanego do Katowic, Sprinter Ornak wyruszy o godzinie 16:33, docierając do stacji końcowej o godzinie 20:57.

Pociąg, obsługiwany przez popularny model „FLIRT” (EN75), będzie posiadał 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Ważnym atutem jest to, że pociąg będzie kursował bezpośrednio, bez konieczności przesiadek.

Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, podkreśla, że możliwość reaktywacji tej trasy jest efektem współpracy z Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka, a także z urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego. Dodatkowo zauważa, że opinie pasażerów były kluczowe w podejmowaniu tej decyzji, wskazując na atrakcyjność turystyczną trasy.

Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, informuje, że ceny biletów będą konkurencyjne w porównaniu do kosztów podróży samochodem. Dodaje również, że wybór pociągu zapewnia wygodę podróży bez konieczności borykania się z remontami na autostradzie A4 i korkami na Zakopiance.

Jednorazowy bilet na tę trasę kupiony w kasach Kolei Śląskich wyniesie 36,75 zł. Istnieje możliwość skorzystania z oferty „Tam i z powrotem taniej” za 66,14 zł. Korzystniejsze ceny są dostępne dla osób korzystających z elektronicznych kanałów sprzedaży i biletomatów – tutaj cena wynosi odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.