Uczniowie z Tychów zebrali 23 tony makulatury w ramach ekologicznego konkursu

W Tychach, uczniowie w wieku od 6 do 14 lat podjęli się niezwykłego wyzwania ekologicznego. W ramach inicjatywy „Zrób kolorowy prezent naturze”, która jest częścią miejskiej kampanii „Gramy w kolory” Segreaguj, zgromadzili ponad 23 tony makulatury. Konkurs, który rozpoczął się w grudniu 2023 roku i trwał do marca następnego roku, przewidywał nagrody dla szkół i klas, które wykazały największe zaangażowanie.

Komisja sędziowska, składająca się z przedstawicieli Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przyznała nagrody trzem szkołom, które zebrały najwięcej kilogramów surowca na jednego ucznia. Pierwsze miejsce i nagrodę o wartości 5000 złotych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Drugie miejsce oraz nagrodę o wartości 3000 złotych przyznano Szkole Podstawowej nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5. Trzecie miejsce i nagroda o wartości 2000 złotych przypadły Szkole Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 1.

Ponadto, dla ośmiu szkół spośród jedenastu, które zgłosiły udział w konkursie i zebrały makulaturę, przydzielono nagrody rzeczowe w postaci ekologicznych zestawów klocków i gier.

W kategorii klasowej, dziesięć klas z najwyższym wynikiem zebranego papieru do recyklingu na ucznia otrzymało nagrody. Pierwsze miejsca zajęły klasy 1C, 3C, 1B i 5D ze Szkoły Podstawowej nr 24, 3A ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, 2B, 4A, 8A z Szkoły Podstawowej nr 6 oraz 1B z Szkoły Podstawowej nr 9. Dodatkowo, specjalne wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy 7/8A OET ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkół Specjalnych nr 8.

Za swoje zaangażowanie, uczniowie wszystkich nagrodzonych klas, pod opieką swoich opiekunów, otrzymają vouchery do kina.