Niecodzienne zdarzenie: uchodźcy ukrywający się w naczepie ciężarówki w tyskiej firmie

Wtorek 12 marca przyniósł nietypowe wydarzenie, które zainicjowało interwencję służb porządkowych. Tego dnia, dyżurny komendy policji w Tychach otrzymał rano informację o obecności uchodźców ukrywających się w naczepie pojazdu ciężarowego. Samochód ten przybył na teren jednej z firm znajdującej się przy ulicy Przejazdowej 99, a jego trasa prowadziła z Czech. W odpowiedzi na zgłoszenie, komenda wysłała na miejsce jeden ze swoich patroli prewencji.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce okazało się, że informacje zawarte w zgłoszeniu były prawdziwe. Wewnątrz przestrzeni ładunkowej ciężarówki, wśród belek folii, odnaleziono dwóch mężczyzn w wieku 19 i 29 lat. Na skutek tego zdarzenia, obaj zostali zatrzymani. Sytuacja wymagała interwencji funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Sosnowca, którzy zostali wezwani na miejsce.

Dzięki udzielonym informacjom portalowi 112Tychy przez rzecznika prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, ppor. SG Szymona Mościckiego, udało się dowiedzieć, że zatrzymani mężczyźni to prawdopodobnie obywatele Syrii. Wówczas trwała jeszcze ich szczegółowa identyfikacja. Wiadomo było, że 19 i 29-latek przekroczyli granicę czesko-polską bez wymaganych dokumentów. Obaj zostali następnie przetransportowani do placówki Straży Granicznej, gdzie podjęto dalsze kroki w tej sprawie.