Modernizacja ul. Lokalnej w Tychach: kluczowe zmiany w organizacji ruchu pojazdów

Rozpoczął się następny etap modernizacji ulicy Lokalnej w Tychach, co potwierdził Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Wykonawca rozpoczął prace drogowe, a w związku z tym wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Od wtorku, 12 marca, na ulicy Lokalnej obowiązuje nowa organizacja ruchu. W wyniku modernizacji tymczasowo zamknięto odcinek tej ulicy od skrzyżowania Serdeczna – Strefowa do granic z Bieruniem. Zakaz przemieszczania się dotyczy wszystkich pojazdów, z wyjątkiem komunikacji publicznej oraz samochodów mających za cel dojazd do firm działających na zamkniętym obszarze.

Ruch wahadłowy został wprowadzony na jednym z krótszych odcinków drogi. Jego lokalizacja będzie się modyfikować wraz ze zmianami w postępach liniowych prac prowadzonych przez wykonawcę. Przewidziane są objazdy przez ulicę Świerczyniecką, Oświęcimską i Serdeczną. Wykonawca apeluje o zachowanie ostrożności, przestrzeganie znaków drogowych oraz cierpliwość podczas trwania prac.

Głównym celem modernizacji ul. Lokalnej jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Po zakończeniu realizacji projektu, kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka ulicy Lokalnej, który ominie niebezpieczne zakręty znajdujące się w pobliżu firmy Master Odpady i Energia Sp. z o.o.