Zasuwającego wstecz auta dostawczego nie zauważyła starsza pani: dramatyczne zdarzenie na ulicy Dmowskiego

Tragiczny incydent miał miejsce w Tychach, na ulicy Dmowskiego 23, w poniedziałek 4 marca. Około godziny 10:35 na prywatnej drodze przy bloku mieszkalnym doszło do groźnego potrącenia. 81-letnia kobieta została uderzona przez cofający się samochód dostawczy Fiat. Na miejsce natychmiast wysłano zespoły ratownicze: służby medyczne, jednostki policji oraz trzy grupy strażackie – KM PSP Tychy, JRG Tychy i OSP Bieruń Stary, które zostały wezwane do zabezpieczenia rejonu operacyjnego.

Gdy pomoc dotarła na miejsce, strażacy we współpracy z ratownikami medycznymi wydostali staruszkę spod pojazdu. Kobieta była kontuzjowana i natychmiast przewieziono ją do szpitala na szczegółowe badania. Pomimo doznanych obrażeń ciała, staruszka jest stabilna i jej życie nie jest zagrożone.

Za kierownicą fiata siedział 21-letni mężczyzna, który okazał się sprawcą tego nieszczęśliwego wypadku. Jak wskazują wyniki przeprowadzonego na miejscu badania alkomatem, kierowca był trzeźwy. Pierwsze ustalenia stróżów prawa i zeznania świadków sugerują, że starsza pani niespodziewanie weszła na jezdnię w momencie, gdy auto cofało, a kierowca nie miał szans jej dostrzec.

Służby działały na miejscu zdarzenia przez około dwie godziny. Śledztwo w sprawie jest nadal prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Tychach.