"Pies, który jeździł koleją" – Premiera spektaklu dla dzieci w Teatrze Małym w Tychach

Teatr Mały w Tychach zaprasza na premierowe przedstawienia spektaklu ruchowego „Pies, który jeździł koleją”, które odbędą się w dniach 9-10 marca. Spektakl, stworzony pod kierownictwem Anieli Kokoszy i Pauliny Giwer – Kowalewskiej, jest oparty na motywach opowiadania Romana Pisarskiego. Przeznaczony jest przede wszystkim dla młodej publiczności powyżej 8 roku życia, ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Spektakl ten ma za zadanie zaznajomić widzów z nieuniknionością zmian, zarówno tych dotyczących otaczającego nas świata, jak i tych związanych z relacjami międzyludzkimi. To historia o wejściu w nową rzeczywistość i kreowaniu swojego losu. Hanna Krall pisała, że „wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm (…), zwłaszcza nieobecność”. Dlatego na scenie Teatru Małego rozegra się akcja skłaniająca do refleksji nad przemijaniem, przeszłością i przyszłością oraz tym, co zostaje po utracie czegoś, co wydawało się nam oczywiste i naturalne.

Aniela Kokosza, reżyserka i choreografka spektaklu, podkreśla, że choć utrata jest naturalnym elementem życia, często kojarzy się negatywnie. W spektaklu „Pies, który jeździł koleją” stara się pokazać, że po stracie zyskujemy przestrzeń na coś nowego. Jeśli zaakceptujemy stratę, możemy iść dalej. Monika Czajkowska, która odpowiedzialna jest za scenariusz i dramaturgię spektaklu, zaprasza na tę podróż zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Na scenie w spektaklu zobaczymy Malwinę Czekaj, Aleksandrę Kądziołkę oraz Judyta Pakulską. Oprócz reżyserki Anieli Kokoszy i Pauliny Giwer – Kowalewskiej w zespole twórców znalazły się również Joanna Piwowar – Antosiewicz (muzyka), Julia Kromolicka (kostiumy) oraz Agnieszka Nowacka (scenografia, światło).

Premierowe przedstawienia „Psa, który jeździł koleją” odbędą się 9 i 10 marca o godzinie 15:00 na Scenie Kameralnej Teatru Małego w Tychach.