Gwałtowna kolizja pomiędzy Citroenem a Chevroletem na Alejach Niepodległości

W wydarzeniach dnia 4 marca, poniedziałkowego popołudnia około godziny 13:30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tychach otrzymał informację dotyczącą incydentu drogowego. Szczegółowo opisano, że doszło do kolizji na drodze prowadzącej wzdłuż Alei Niepodległości, a dokładniej w obszarze sąsiadującym z Urzędem Miasta. Dwa samochody – Citroen oraz Chevrolet – brały udział w tym niefortunnym zdarzeniu.

Osoby zaangażowane w tę niespodziewaną sytuację natychmiast wezwały patrol policji na miejsce zdarzenia. W międzyczasie obie pojazdy zostały przesunięte na pobliską nawrotkę dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Na podstawie analizy i ustaleń dokonanych przez policjantów pracujących na miejscu, okazało się, że sprawczynią kolizji jest kobieta kierująca Citroenem. Wykazano, że kierując prawym pasem ruchu w stronę skrzyżowania z ulicą Darwina, niespodziewanie zdecydowała się na zawracanie przy użyciu nawrotki. To niespodziewane manewr spowodował, że zablokowała drogę innemu pojazdowi – Chevroletowi – jadącemu lewym pasem.

Mimo dramatyczności sytuacji, na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach nadal prowadzą dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić wszystkie okoliczności incydentu.