Zawiadomienie o poszukiwaniu świadków zdarzeń drogowych na terenie Tychów

W kontekście serii incydentów drogowych, które miały miejsce w Tychach, funkcjonariusze miejscowej Komendy Miejskiej prowadzą intensywne czynności wyjaśniające. Wzywamy osoby, które mogły być świadkami tych zdarzeń do nawiązania kontaktu z pracownikami Zespołu do spraw Wykroczeń przy ulicy Bielskiej 46.

Pierwszy z incydentów miał miejsce 8 stycznia 2024 roku, około godziny 14:30 na ulicy Oświęcimskiej. Kierowca nierozpoznanego samochodu osobowego, najprawdopodobniej szarego koloru, zmieniając pas ruchu z prawego na lewy, spowodował kolizję z ciężarówką Volvo o numerach rejestracyjnych S4***. Po zdarzeniu nieznajomy odjechał z miejsca wypadku. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje na ten temat, skontaktuj się telefonicznie lub osobiście z Zespołem do spraw Wykroczeń na al. Bielskiej 46, pokój nr 40. Telefon do kontaktu: 47 85 513 67.

Drugie zdarzenie wydarzyło się 17 stycznia 2024 roku pomiędzy godziną 10:20 a 15:40 na ulicy Kubicy 6. Nieznany kierowca, w tajemniczych okolicznościach, uderzył w zaparkowane auta: Audi o numerze rejestracyjnym SCI92*** oraz Alfa Romeo o numerze rejestracyjnym ST4***, powodując ich uszkodzenia. Po incydencie sprawca oddalił się z miejsca kolizji. Osoby mające cokolwiek do przekazania w tej sprawie proszone są o kontakt z Zespołem do spraw Wykroczeń na al. Bielskiej 46, pokój nr 41. Numer kontaktowy: 47 85 513 69.

Ostatni opisany incydent miał miejsce 12 lutego 2024 roku około godziny 7:20 przy ulicy Budowlanych 156. Kierowca nieustalonego pojazdu, prawdopodobnie Toyota Rav4 o nieznanych numerach rejestracyjnych, potrącił pieszego na przejściu dla pieszych i po udzieleniu pomocy poszkodowanemu odjechał z miejsca zdarzenia. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na ten temat, skontaktuj się z Zespołem do spraw Wykroczeń w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach.