Ekstremalne pływanie dla dobra Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach

W Tychach, w miejscowym Wodnym Parku, na przełomie ostatniego weekendu lutego, odbędzie się próba pobicie rekordu podczas 24-godzinnego pływania, którą podejmie Andrzej Kowalczyk – lokalny sportowiec, znany z uprawiania ekstremalnych form aktywności. Wydarzenie to jest częścią szerszego projektu sportowo-charytatywnego, który ma na celu zgromadzenie funduszy dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Celem jest zebranie 250 000 zł, które będą przeznaczone na prowadzenie działalności fundacji.

Andrzej Kowalczyk, sportowiec z Tych, który jest jednym z organizatorów wydarzenia, ma zamiar nie tylko przepłynąć jak najwięcej kilometrów podczas tej 24-godzinnej sesji pływackiej, ale przede wszystkim chce zaangażować społeczność w pomoc hospicjum dla dzieci. Planuje on przekroczyć swój własny rekord z roku 2020, kiedy to pokonał dystans 1724 długości basenów w ciągu jednej doby.

Aktywność ta jest skierowana również do tych, którzy chcieliby wesprzeć Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo poprzez przekazanie darowizn. Wydarzenie cieszy się patronatem Prezydenta Miasta Tychy, Macieja Gramatyki.

Projekt jest efektem współpracy Andrzeja Kowalczyka, znany pod pseudonimem „Sportowa Perspektywa”, wraz z Fundacją Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”, Wodnym Parkiem Tychy i Miastem Tychy.