29-letni mieszkaniec Tychów skazany na 3 miesiące w areszcie za posiadanie dużej ilości substancji narkotycznych

29-letni mężczyzna z Tychów, który został przyłapany na posiadaniu znaczącej ilości substancji odurzających, otrzymał wyrok trzech miesięcy aresztu. Funkcjonariusze prewencyjnej służby policji z tyskiej jednostki przeprowadzili procedurę zatrzymania. U mężczyzny znaleźli i konfiskowali substancje takie jak amfetaminę i klefedron. Jeśli będzie skazany, może spędzić w więzieniu do 10 lat.

Policjanci z tychowskiego referatu patrolowo-interwencyjnego dokonali zatrzymania 29-latka w środę. Podczas kontroli dokumentów, mężczyzna wydawał się nerwowy, co wzbudziło niepokój wśród oficerów. Szybko okazało się, że jego zachowanie miało solidne podstawy – w jego plecaku znaleziono kilkanaście torebek zawierających narkotyki.

Wstępne badanie substancji wykazało, że była to metaamfetamina – wynik ten potwierdziły również badania laboratoryjne. W sumie, funkcjonariusze skonfiskowali prawie 750 gramów tej substancji narkotycznej. Dodatkowo, okazało się że mężczyzna posiadał przy sobie ponad 20 gramów klefedronu.

Tyszanin został przekazany do prokuratury w czwartek, gdzie usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do 10 lat więzienia.