Ruch drogowy w naszym mieście: policyjne działania przeciwko nieodpowiedzialnym kierowcom

Już od pierwszych promieni słońca, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego naszego miasta rozpoczęli kontrolę trzeźwości kierujących. W ramach tych działań, zatrzymano dwie osoby, które nie powinny znaleźć się za kółkiem. Działania te są przeprowadzane regularnie, z głównym celem redukcji liczby wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Zdjęcie ilustruje moment kontroli trzeźwości kierowców przez policjantów. Kierujący pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie na drogach, narażając nie tylko siebie, ale i innych użytkowników na potencjalne tragedie. Jazda po spożyciu alkoholu to ryzykowna praktyka prowadząca do konsekwencji prawnych i zdrowotnych. Najbardziej drastycznym skutkiem może być utrata życia – zarówno samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań przeprowadzonych wczoraj, policyjna patrol z Tychów uniemożliwił dalszą jazdę dwóm kierowcom. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli o godzinie 05:56 na ulicy Targiela. Kierował on samochodem marki Toyota i był nietrzeźwy – wynik badania wykazał, że miał w swoim organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Drugi kierowca, prowadzący pojazd marki VW Golf, został zatrzymany do kontroli o godzinie 07:01 na tej samej ulicy. Test na zawartość alkoholu wykazał blisko 1,3 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna ten miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Tychach.

Chcemy przypomnieć, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą surowe konsekwencje prawne. Należą do nich utrata prawa jazdy, długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz obowiązek wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60 000 złotych i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu lub substancji o podobnym działaniu grozi grzywna nie mniejsza niż 2500 złotych, mogąca sięgać do 30000 złotych, areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 15 punktów karnych.

W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Zwracamy się również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy czasem pozwalają na prowadzenie pojazdu przez osobę nietrzeźwą. Nie bądźmy bierni i nie pozwólmy na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym przez pijanych kierowców!