Kierowca autobusu okazał się aniołem stróżem dla zagubionego starszego pana

W dniu 8 lutego, w czwartek, punktualnie o godzinie 12, kierujący pojazdem na linii 157 zauważył u siebie na pokładzie mężczyznę w wieku około 80 lat. Starszy pan ten nie raz już pokonał trasę między Tychami a Kobiórem. Wydarzenie miało miejsce w autobusie obsługującym linię 157.

Zwracając uwagę na nietypowe zachowanie starszego pana, kierowca podjął inicjatywę podczas postoju na przystanku przy ulicy Wyszyńskiego. Rozpoczął rozmowę z pasażerem, próbując zrozumieć, co może być przyczyną jego dziwnego zachowania.

W trakcie rozmowy okazało się, że senior jest kompletnie zagubiony i nie ma pojęcia o swoim aktualnym położeniu. Wobec powstałej sytuacji kierowca postanowił wezwać na miejsce patrol straży miejskiej. Gdy strażnicy dotarli na miejsce, natychmiast podjęli się opieki nad starszym człowiekiem i bezpiecznie dostarczyli go do jego domu.

Za troskę i empatię wykazane przez kierowcę autobusu należą mu się wyrazy wdzięczności. Jego czujność i gotowość do pomocy były naprawdę godne podziwu.