Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu. Kierowca hospitalizowany po zderzeniu dwóch hond

Incydent drogowy, który miał miejsce w piątek 9 lutego, nieco po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Bielskiej i Stoczniowców 70, spowodował znaczne utrudnienia w ruchu. W wyniku boczno-czołowego zderzenia dwóch samochodów marki Honda jeden z kierujących został przewieziony do szpitala. Po otrzymaniu informacji o kolizji, na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe – ekipa medyczna, strażacy z JRG Tychy oraz funkcjonariusze policji.

Gdy akcja ratunkowa była w toku, ruch na miejscu zdarzenia był utrudniony. Jeden ze zmarłych kierowców został powierzony pod opiekę personelu medycznego z powodu odniesionych obrażeń. Po udzieleniu pierwszej pomocy, pacjent został przetransportowany do placówki szpitalnej w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Policjanci pracujący na miejscu incydentu zdołali wstępnie ustalić, że za spowodowanie zdarzenia odpowiada kobieta prowadząca Hondę CR-V. Kierując się aleją Bielską w stronę Kobióra, nie zastosowała się do czerwonego światła na skrzyżowaniu i wjechała pod nadjeżdżającą Hondę City. Mężczyzna prowadzący ten pojazd, jechał ulicą Stoczniowców 70, zmierzając w kierunku ulicy Sikorskiego.

Prace na miejscu zdarzenia trwały aż cztery godziny. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tychach.