Apel o ostrożność na drodze po tragicznym wypadku w Tychach

Podczas niedzielnej nocy, doszło do potwornego zdarzenia drogowego, które skończyło się tragicznie. Życie na miejscu straciła pasażerka samochodu marki BMW. Droga krajowa numer 44 była zupełnie nieprzejezdna, a działania na miejscu wypadku wieńczono do późna w nocy. Serdecznie apelujemy o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach oraz przestrzeganie wszelkich obowiązujących przepisów i ograniczeń!

Dzień wcześniej, dokładnie o godzinie 20:06, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji samochodowej, która miała miejsce na ulicy Oświęcimskiej w Tychach, przy cmentarzu miejskim. Na miejsce zostały natychmiastowo skierowane jednostki medyczne, straż pożarna oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Pierwsze ustalenia świadczyły o tym, że kierowca BMW jechał zbyt szybko jak na panujące warunki i uderzył w strukturę wyświetlającą informacje dla kierowców. Niestety pasażerka pojazdu nie przeżyła tego tragicznego zdarzenia.

Prace na drodze krajowej 44 trwały aż do późna w nocy, co spowodowało, że trasa była niedostępna w obu kierunkach. Zakończenie usuwania skutków wypadku miało miejsce około godziny 2:00 nad ranem.

20-letni kierowca BMW był na szczęście trzeźwy. Mimo urazu ręki, został przewieziony do szpitala i następnie zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Tychów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Kierowcy! Warunki atmosferyczne na drogach są często nieprzewidywalne, co może prowadzić do śliskiej nawierzchni i wydłużenia drogi hamowania. Przystosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze oraz przestrzeganie wszystkich przepisów i ograniczeń znacznie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o zdrowy rozsądek za kierownicą!