Nietrzeźwa kierująca zatrzymana przez strażników miejskich po kolizji

W sobotni wieczór, 3 lutego, o godzinie 21:50 strażnicy miejscy patrolujący okolicę ulicy Edukacji natknęli się na niecodzienne zdarzenie. Na jednym z parkingów napotkali grupę osób, które zachowywały się w sposób sugerujący, że doszło do jakiegoś incydentu. Wprawa i instynkt strażników miejscowych nie myliły się.

Strażnicy natychmiastowo rozpoczęli interwencję. Na miejscu zauważyli dwa uszkodzone auta oraz kobietę, która szybko oddalała się z miejsca zdarzenia. Bez wahania podjęli pieszy pościg za tą osobą, która – jak się później okazało – była właścicielką jednego z uszkodzonych pojazdów. Jeden ze świadków zdarzenia poinformował strażników, że to właśnie ta kobieta jest sprawcą kolizji, w wyniku której doszło do uszkodzenia prawidłowo zaparkowanego auta.

Strażnicy miejscy niezwłocznie skontaktowali się z dyżurnym komisariatu policji w Tychach. Gdy tylko policjanci dotarli na miejsce, przeprowadzili badanie alkomatem na kobiecie. Wynik był zatrważający – aż 1.97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Cała sprawa jest nadal pod śledztwem.