44-letni mężczyzna złapany na przekroczeniu prędkości o 64 km/h na drodze krajowej nr 1

Policjanci z jednostki „SPEED” w Tychach przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu Opel Astra. Mężczyzna ten wykazywał zbyt dużą skłonność do nadmiernego wciskania pedału gazu. W wieku 44 lat, prowadząc swoje auto, osiągnął prędkość 164 km/h na drodze krajowej nr 1.

Na wspomnianym odcinku drogi, ograniczenie prędkości wynosi 100 km/h. Kierujący Oplem Astra przekroczył to ograniczenie o 64 km/h. Funkcjonariusze reagując na takie zachowanie, zdecydowali się nałożyć na mieszkańca Dąbrowy Górniczej mandat. Kara dla kierowcy wyniosła dwa tysiące złotych i dodatkowo 14 punktów karnych.

Chcielibyśmy przypomnieć, że zbyt duża prędkość jest jednym z kluczowych czynników powodujących wypadki drogowe, które często kończą się tragicznie dla uczestników ruchu drogowego. Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że naruszenie zasad ruchu drogowego może spowodować nie tylko finansowe konsekwencje, ale także stwarzać poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Zachęcamy więc kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dostosowywania prędkości do panujących warunków na drodze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.